خدمات نمایشگاهی

خدمات نمایشگاهی

نمایشگاه ها محلی برای نمایش آخرین محصولات و آخرین فناوری های صنوف مختلف هستند . پر واضح است که مدیران مشارکت کنندگان برای بر گزاری نمایشگاه ها امرو زیادی را انجام میدهند تا در هنگام برگزاری نمایشگاه بهترین غرفه را از همه جهت داشته باشند . تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب کنند .

بدیهی است امور زیادی قبل از شروع نمایشگاه انجام میشوند و امور زیادی در طول برگزاری نمایشگاه انجام میشوند تا مدیران شرکت ها به نتایج مورد رضایت و اهداف اصلی خود از حضور در این نمایشگاه برسند .

ما در این مقاله به اموری که در هنگام برگزاری نمایشگاه انجام میشود تا در طول نمایشگاه همه چیز حرفه ای و منظم برگزار شود می پردازیم .

یکی از عومل موفقیت شرکت ها در نمایشگاه ها استفاده از خدمات نمایشگاهی تخصصی در طول زمان برگزاری است . در این مقاله ما به توضیح این موارد می پردازیم .

 

 

 

قبل از حضور در نمایشگاه چه کار هایی انجام دهیم :

1: استراتژی و هدف از حضور خود در نمایشگاه را مشخص کنید

2: در اتاق های فکر در شرکت روش های رسیدن به اهداف خود را بررسی کنید

3: نوع محصول یا خدمتی را که در نمایشگاه ارائه میکنید مشخص کنید

4: در جلسات آموزشی برای کار کنان اهداف حضور در نمایشگاه را بیان کنید و آموزش های گفتاری در طول نمایشگاه را تمرین کنید

5: طراحی و چاپ اوراق تبلیغاتی و پرچم خود را شروع کنید

6: سفارش ساخت هدایای تبلیغاتی خود را برای مهمانان VIP  و مهمانان عادی را انجام دهید

7: در فضای مجازی و سایت خود در مورد نمایشگاه و روز شروع آن اطلاع رسانی کنید

8: در صورت امکان توسط خدمات پیامک انبوه ، افراد بیشتری را به نمایشگاه دعوت کنید

9: طراحی غرفه و جانمایی اقلام و محل کارکنان را مشخص کنید و سفارش غرفه سازی را بدهید

10 : اقلام مورد نیاز در غرفه در روز های برگزاری را لیست کرده و آنها را اماده کیند

11: حال میتوانید در روز اول بازگشایی نمایشگاه غرفه ای تخصصی داشته باشید

پس از اینکه امور قبل از شروع نمایشکگاه انجام گرفت حال باید به خدمات نمایشگاهی فکر کنید . این خدمات به مقدار قابل توجهی میتواند افراد را در نمایشگاه به سمت غرفه شما جذب کنند و از همه مهمتر تخصصی بودن این خدمات نمایشگاهی شما را در جذب مشتریان خارجی نیز یاری خواهد نمود

فقط دقت نمایید که این امور نیز قبل از نمایشگاه برنامه ریزی میشوند ولی اجرای خدمات نمایشگاهی در طول روز های برگزاری نمایشگاه انجام میشود

 

 

معرفی 8 آیتم از خدمات نمایشگاهی کاربردی :

1: تشریفات و پذیرایی از مهمانان VIP   و بازدید کنندگان  ( کافی شاپ نمایشگاهی )

2: مهماندار غرفه و پرسنل اینفو و مترجم

3: عکاسی و فیلم برداری

4: غذا و میان وعده پرسنل ، کارکنان و مدیران

5: گل آرایی غرفه های نمایشگاهی

6: پک های پذیرایی مهمانان VIP

7: اجاره تجهیزات نمایشگاهی

8: خدمات سرگرمی مانند دلقک و سیلورمن و گلد من و یا موزیک سنتی زنده

 

تشریفات و پذیرایی از مهمانان VIP  و بازدید کنندگان

اگر قبلا در نمایشگاهی  حضور داشته باشید حتما می دانید که تنها حضور در نمایشگاه و داشتن غرفه برای افزایش فروش و برند سازی کافی نیست. شما هستنید که با مدیریت خود میتوانید علاوه بر فروش به برند سازی خود نیز دست یابید.

یکی از خدمات نمایشگاهی مهمی که در موفقیت شما در غرفه های نمایشگاهی نقش مهمی دارد ، ارتباط درست  با بازدید کنندگان و مشتریان احتمالی شما است.

واقعیت این است که باید همیشه یک بازدید کننده را مانند یک مشتری در دفتر کار خود تلقی کنید و همانطور که با مشتریان در دفتر کار خود ارتباط صمیمی ایجاد میکنید باید بتوانید در زمانی کوتاه بازدید کنندگان از غرفه خود در نمایشگاه را به سوی خرید ترغیب کنید و از همه مهمتر نام برند خود را طوری در ذهن او حک کنید که شما را فراموش نکند و به مشتری ثابت تبدیل گردد . یکی از روش های مهم در نگهداری یک بازدید کننده در غرفه شما پذیرایی حرفه ای است ..

پذیرایی حرفه ای بازدید کننده را مجاب به شنیدن صحبت های شما میکند و در این جاست که میتوانید به اهداف خود نزدیک شوید .

یک از عوامل مهمی که در غرفه شما میتواند شما را خاص تر جلوه دهد استفاده از خدمات پذیرایی مناسب از مهمانان است . بدیهی است خدمات پذیرایی از مهمانان ویژه باید بسیار متفاوت تر از پذیرایی از بازدید کنندگان عادی را داشته باشد .

در این میان تشریفات مستر بالن با پکیج های متفاوت و ارائه خدمات حرفه ای میتواند شما را به اهدافتان برساند . ما با توجه به تجربیاتمان ذائقه مهمانان را میدانیم و برای هر نوع از مهمانان شما منویی متنوع اماده کرده ایم چرا که معتقدیم مشتری شما مشتری ماست و آبرو و شخصت برند شما برای ما مهم است

مهماندار غرفه و پرسنل اینفو و مترجم

ما میدانیم شما در حین مذاکرات تجاری بسیار مشغله های متفاوت دارید . ما با اعزام مهمانداران و پرسنل کاملا حرفه ای در امور نمایشگاهی قادریم خدمات نمایشگاهی مطلوبی را به شما ارائه کنیم تا در حین مذاکرات هیچ نوع استرس و اظطرابی نداشته باشید .

دقت کنید که مهمانداران و پرسنل اینفو قسمتی از ویترین شما هستند . چرا که نوع خدمات آنان مشتری را به سوی شما ترغیب میکند . پیشنهاد میکنیم تا حد امکان از پرسنل داخل شرکت خود برای این امور استفاده نکنید . شاید از نظر اطلاعات و تجربه در صنف شما این افراد ناقص باشند وشاید هزینه بیشتری را برای این افراد متحمل شوید و لی باز هم استفاده از مهمانداران با تجربه و پرسنل اینفو که در نمایشگاه های بسیار زیادی شرکت کرده اند مطمئنا برای شما سود بیشتری خواهد داشت .

اگر در نمایشگاه های بین المللی تهران غرفه نمایشگاهی دارید میتوانید از خدمات مترجم نیز بهره بگیرید .

 

عکاسی و فیلم برداری نمایشگاهی

پوشش تصویری از نمایشگاه جزء مهمترین مواردی است که پس از نمایشگاه به آن نیاز دارید . عکاسی و فیلم برداری از مراسم افتتاحیه ، بازدید مسئولین ، بازدید مشتریان ، بازدید مهمانان VIP   ، بازدید بلاگر ها ، مدیران و پرسنل از جمله مواردی است در کلیپ ها و تیزر های ساخته شده از پوشش تصویری غرفه شما تاثیر گذار هستند .

شما از این عکس و ها فیلم ها در آلبوم افتخارات خود استفاده خواهید کرد تا آیندگان زحماتی را که برای ساخت برند تان متحمل شدید را ارج نهاده و به آن علاقه مند باشند

غذا و میان وعده پرسنل ، کار کنان و مدیران

در طول روز های نمایشگاه ، مدیران و کار کنان و پرسنل باید بصورت بسیار حرفه ای پذیرایی شوند . شاید بپرسید چرا کارمندان و پرسنل باید بصورت حرفه ای پذیرایی شوند . علت این است که نوع غذا و ظرف سرو غذا براحتی نشان دهنده شخصیت برند شماست .

ما میتوانیم در پک های بسیار زیبا و شیک در کنار برند شما باشیم و بهترین غذا را برای شما سرو کنیم

خیلی از مواقع برای اینکه بتوانید انرژی پرسنل و کارمندان خود را افزایش دهید میتوانید از پک های پذیرایی میان وعده استفاده کنید . این پک ها به مقدار قابل توجهی ، انرژی و حس خوبی به این افراد تزریق میکند و باعث شادابی در آنان میشود

 

گل آرایی غرفه های نمایشگاهی

گل آرایی ، از جمله خدمات نمایشگاهی است که سهم زیادی در زیبایی غرفه و جذب بازدید کننده دارد .حسن گل های طبیعی همه را به وجد میاورد ، گل ارایی غرفه های نمایشگاهی بسیار حائز اهمیت است چرا باید هم بسیار شیک باشد و هم بسیار با سایر دکوراسیون غرفه هماهنگی خاص داشته باشد .

در بعضی جا ها نیز میتوان از گل های مصنوعی نیز استفاده نمود ولی گل های مصنوعی به مراتب نمیتوانند تاثیر گل های طبیعی را داشته باشند .

شما میتوانید دکور هایی را با گل های طبیعی و نام برند خود ایجاد کنید که محل عکاسی افراد محسوب شود با این کار بازدیدکنندگان هنگام عکاسی نام برند شما را با خود خواهند برد و این یک تبلیغات کاملا غیر مستقیم برندینگ است

پک های پذیرایی مهمانان VIP

در طی روز های نمایشگاه احتمالا شما مهمانی دارید که میخواهید بسیار خاص از آنان پذیرایی کنید . این مهمانان به نوع پذیرایی شما اهمیت میدهند و این یک امر طبیعی است .

شما برای پذیرایی از مهمانان VIP  خود میتوانید از پک های پذیرایی مهمانان ویژه استفاده کنید . این پک ها شامل انواع خوراکی های خاص بوده و با دیزاین خاص خود مهمانان شما را به وجد می آورند . وچون این پک ها بصورت تکنفره ارائه میشوند احساس احترام بسیار خاصی را به مهمان شما میدهد

 

اجاره تجهیزات نمایشگاهی

وقتی شما یک غرفه نمایشگاهی را آماده میکنید تا بتوانید در مدت زمان نمایشگاه از آن بهره برداری کنید و خدمات و محصولات خود را در آن به بازدید کنندگان عرضه کنید به تجهیزاتی دارید که بتوانند در این چند روز نیاز های شما را بر طرف کنند و بالطبع چون نمایشگاه ها مدت زمان کوتاهی دارند و عموما 4 روزه هستند به همین علت خرید این اقلام در روز های نمایشگاه مقون به صرفه نیست و هزینه زیادی را به شما تحمیل میکند . پس نیاز به اجاره و کرایه تجهیزات نمایشگاهی خواهید داشت .

بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای اجاره کردن لوازم استفاده از واحد هایی است که در بعضی سالن های نمایشگاه بین المللی حضور دارند ولی توجه داشته باشید این لوازم خیلی بیشتر از آنچه شما فکر میکنید استفاده شده اند . پس قبل از اینکه به اجاره تجهیزات نمایشگاهی بپردازید حتما کالای مورد نظر را رویت کنید .

آیا میدانید برای اجاره تجهیزات نمایشگاهی حدود 70 قلم کالا وجود دارد

در اینجا تعدادی از این اقلام را نام میبریم :

مبلمان نیم ست ، استند های تبلیغاتی لمسی ، یخچال 6 فوت ، آبسرد کن ، تلوزیون 55 اینچ ، مایکروفر ، صندلی اداری نمایشگاهی ، صندلی کنفرانس ، میز و صندلی جک دار ، کانتر اطلاعات و ………..

بخاطر داشته باشید تشریفات مستر بالن در حوزه اجاره تجهیزات نمایشگاهی خدماتی ارائه نمیدهد . چرا که به هر حال هزینه حمل کالا از بیرون از نمایشگاه غیر از هزینه ، مشکلات عدیده دیگری از جمله : مجوز ها ، کسری لوازم ، سفارشات جدید در روز بازگشایی و ….. نیز دارد و بهتر است ما در حوزه های اصلی فعالیت کنیم و خدمات با کیفیت تری به شما ارائه نماییم

 

 

 

خدمات سرگرمی و موزیک

اگر به داشتن یک غرفه شاد و با جذابیت بیشتر فکر میکنید و دوست دارید افراد را بوسیله شادی و شادابی محیط جذب غرفه شما بشوند و نیز حتی علاقه دارید با صدای موزیک سنتی این کار را انجام دهید میتوانید از آیتم های خدمات سرگرمی که یکی از خدمات نمایشگاهی است استفاده کنید .

برای این منظور میتوانید از تن پوش های سیلور من یا گلد من که با حرکات نمایشی پانتومیم افراد را جلب میکنند استفاده کنید .

عکاسی در غرفه شما ( بصورتی که لوگو و نام شما مشخص باشد ) با حضور سیلور من های و گلد من ها بصورت غیر مستقیم شما را تبلیغ میکند و این بهترین نوع تبلیغات است

اگر غرفه شما در فضای باز است یکی از آیتم های بسیار شاد که افراد علاقه زیادی به آن دارند دلقک ها هستند . دلقک های با شکل خاص خود هر فردی را به سمت خود جلب میکنند .

اگر دوست دارید غرفه خود را بصورت خاص معرفی کنید میتوانید با هم نوازی چند ساز موسیقی سنتی ، بهترین نتیجه را بگیرید .

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پربازدیدترین ها

برگزاری جشن تولد بزرگسالان

برگزاری دورهمی های دوستانه

دکور شب یلدا

دکور هالووین

برگزاری جشن نامزدی و بله برون